Gazowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne


Cechy jednofunkcyjnych kotłów kondensacyjnych

Wiszące kotły kondensacyjne jednofunkcyjne służą do działania instalacji ogrzewania centralnego. Za ich pomocą można szybko nagrzać całe pomieszczenie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Polega ona na wykorzystaniu energii cieplnej, która powstaje w wyniku spalania gazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów, kondensacyjne używają również energii z tzw. ciepła utajonego, mieszczącego się w spalinach. Para wodna wskutek procesu kondensacji wytwarza dodatkowe ciepło, przekierowywane do systemu grzewczego. To oznacza, że tego typu kotły jednofunkcyjne są znacznie efektywniejsze i tańsze w eksploatacji. Do innych zalet należy zaliczyć ponadto bezpieczeństwo obsługi, cichą pracę urządzeń, wysoką wytrzymałość, a także ekologiczne wykorzystanie energii gazowej.

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny można podłączyć do zasobników c.w.u. Pojemność zbiorników powinna być adekwatna do liczby domowników, aby zmaksymalizować wydajność kotła oraz komfort użytkowania.

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny od Thermagen - gwarancja satysfakcji

Kotły kondensacyjne jednofunkcyjne wypuszczane na rynek pod marką Thermagen, stanowią element asortymentu międzynarodowej firmy SECESPOL Group, funkcjonującej w branży wymienników ciepła od przeszło 30 lat. Dzięki posiadanym przez to przedsiębiorstwo doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy cały asortyment proponowanych przez nas kotłów jednofunkcyjnych cechuje się doskonałą efektywnością pracy, bezawaryjnością oraz przystosowaniem do wszystkich istotnych - zarówno polskich, jak i europejskich - norm bezpieczeństwa oraz jakości.

Ponadto kupując dowolny produkt Thermagen, zyskują Państwo gwarancję w pełni proklienckiego podejścia nie tylko w obrębie samego procesu zakupowego, ale także w ramach wszelkich spraw po transakcyjnych. Firma SECESPOL bowiem, tuż obok jakości produkowanych urządzeń, jako swój kluczowy priorytet traktuje troskę o konsumentów, zapewniając im szerokie wsparcie ze strony doradców technicznych oraz sprawną i kompleksową obsługę serwisową w zakresie zakupionych jednofunkcyjnych kotłów kondensacyjnych.

Kotły jednofunkcyjne Thermagen - najważniejsze atuty

Poniżej zamieszczamy dla Państwa podsumowanie najistotniejszych zalet, którymi odznacza się każdy kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny od Thermagen.

Wysoka jakość

Dostępne w naszej ofercie kotły jednofunkcyjne wytwarzane są z bardzo dobrych gatunkowo komponentów, pozyskiwanych od powszechnie cieszących się zaufaniem dostawców. Dzięki ich bezawaryjności oraz dużej precyzji wykonania w przypadku każdego jednofunkcyjnego kotła kondensacyjnego Thermagen producent zapewnia 7-letnią gwarancję.

Doskonała wydajność

W ramach konstrukcji proponowanych przez nas urządzeń uwzględniono bardzo nowoczesne bitermincze wymienniki ciepła, które zarówno w obrębie systemu centralnego ogrzewania, jak i w ramach układu ciepłej wody użytkowej nieustannie kondensują, zapewniając niezwykle dużą szybkość przepływu. Ponadto praca każdego jednofunkcyjnego kotła kondensacyjnego Thermagen jest również bardzo oszczędna pod względem energetycznym, co przekłada się na relatywnie niskie koszty eksploatacyjne.

Bezpieczeństwo

Kotły kondensacyjne jednofunkcyjne Thermagen posiadają zamkniętą komorę spalania oraz wyposażone są w liczne zabezpieczenia dodatkowe, potwierdzone rygorystycznymi kontrolami technicznymi, a także stosowną certyfikacją, wydawaną przez najistotniejsze instytucje normalizacyjne w kraju oraz w Europie. Dzięki temu użytkownik może być pewien niezawodności urządzenia oraz pełnego bezpieczeństwa jego użytkowania.

Innowacyjność i nowoczesność

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny Thermagen skonstruowany został tak, aby odzyskiwać ze spalin maksymalną możliwą ilość energii, a następnie przekazywać ją do pozostałych części infrastruktury centralnego ogrzewania lub wykorzystywać w celu podgrzewania wody. Ważną informacją w tym miejscu, jest fakt, że całość procesu kondensacji jest kontrolowana przez zawansowane technicznie czujniki oraz na bieżąco optymalizowana za pośrednictwem automatycznie sterowanego wentylatora. Proponowane przez nas kotły jednofunkcyjne zatem samoczynnie dostosowują pracę urządzenia do warunków otoczenia oraz potrzeb danego obiektu.

Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem

Osoby oczekujące dużej wydajności z pewnością będą zadowolone z naszych kotłów kondensacyjnych z zasobnikiem. W takim systemie woda użytkowa przepływa przez wymiennik ciepła, w którym podgrzewana jest przez wodę grzewczą. Pozwala to kilku mieszkańcom na jednoczesne korzystanie np. z wanny i kabin prysznicowych bez ryzyka, że temperatura wody podgrzewanej przez jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny z zasobnikiem spadnie.

Jednofunkcyjne kotły kondensacyjne z zasobnikiem doskonale sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, urzędach, motelach czy pensjonatach. Kocioł kondensacyjny z zasobnikiem warto zamontować wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na oddzielną kotłownię.

Zasadnicze różnice między piecami a kotłami kondensacyjnymi jednofunkcyjnymi

Kotły oraz piece to określenia, których bardzo często używa się zamiennie względem jednego lub drugiego urządzenia. Nie ma to jednak żadnej podstawy w rzeczywistości, choć pomyłki łatwo zweryfikować dzięki udostępnianej specyfikacji kotłów i pieców. Różnią się one od siebie zasadniczo, dlatego warto zapoznać się z zasadą ich działania, aby wybrać odpowiedni rodzaj ogrzewania do domu.

Po pierwsze, piec sam w sobie stanowi źródło ciepła. Po drugie, dostarcza je do miejsca, w którym się znajduje (i wyłącznie w tym miejscu) poprzez konwekcję oraz promieniowanie. Oba procesy odpowiadają za wzrost temperatury powietrza w pomieszczeniu, co stanowi właśnie największy wyróżnik pieców.

Inaczej wygląda to w przypadku kotła. Łączy się go z instalacją grzewczą wykorzystującą różne rodzaje paliwa (np. gaz), aby ciepło docierało do właściwych odbiorników (chociażby grzejników) za pośrednictwem nośnika, takiego jak woda w instalacji. W ten sposób wytwarzane ciepło ogrzewa nie tylko pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł, ale również wszystkie posiadające właściwy odbiornik.

Jak więc łatwo zauważyć, piece odpowiadają wyłącznie za ogrzewanie miejscowe, z kolei kotły posiadają przewagę w postaci ogrzewania centralnego. Ponadto do zalet kotłów należy zaliczyć możliwość dowolnej i płynnej regulacji temperatury w pomieszczaniach za pomocą zaworów termostatycznych na grzejnikach. To znacząco wpływa na efektywne korzystanie z ciepła wytwarzanego przez kotły jednofunkcyjne.

Kotły kondensacyjne jednofunkcyjne - serwis

Tak jak nadmieniliśmy już wcześniej, producent jednofunkcyjnych kotłów kondensacyjnych Thermagen na pierwszym miejscu - tuż obok jakości asortymentu - stawia profesjonalizm obsługi. W związku z tym po dokonaniu przez Państwo zakupu zapewniamy sprawny, wysokokwalifikowany oraz dostępny na terenie całej Polski serwis (przez cały okres trwania gwarancji, a także po jego upływie). Ponadto naszym klientom oferujemy również bezpłatną usługę pierwszego uruchomienia urządzenia, w przypadku której jedyną opłatą, jaką trzeba ponieść, są koszty dojazdu naszego pracownika.

Wszyscy autoryzowani serwisanci oraz instalatorzy Thermagen odbywają regularnie powtarzane szkolenia, co przekłada się na rzetelną i zawsze aktualną wiedzę w zakresie proponowanych przez nas kotłów jednofunkcyjnych.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, zaś w przypadku pytań lub chęci nawiązania współpracy, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.