Kondensacyjne kotły gazowe dwufunkcyjne


Cechy kotłów kondensacyjnych dwufunkcyjnych

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne służą nie tylko do wspomagania centralnego ogrzewania, ale również do dostarczania ciepłej wody. Tego typu kotły dwufunkcyjne podgrzewają wodę metodą przepływową, co oznacza, że proces zaczyna się dokładnie w momencie odkręcenia odpowiedniego kurka. Kotły THERMAGEN wykorzystują technikę kondensacyjną w trybie ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej.

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny najlepiej sprawdza się w niewielkich domach, które posiadają jedną łazienkę lub nie wymagają dużego poboru c.w.u. Powinien zostać zamontowany w takim miejscu, aby pomiędzy urządzeniem a najodleglejszym punktem poboru ciepłej wody nie było zbyt dużej odległości. Zazwyczaj jest to kuchnia lub łazienka. Dzięki takiej lokalizacji czas potrzebny na przebycie ciepłej wody skraca się do minimum. Dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny staje się wtedy niezawodny. Obniża koszty eksploatacyjne i sprawnie przygotowuje ciepłą wodę.

Nowoczesne kotły gazowe dwufunkcyjne

Nasza oferta obejmuje kotły dwufunkcyjne Thermagen o doskonałych parametrach technicznych. Urządzenia działają na gaz ziemny 2E-G20 (w przeszłości oznaczany jako GZ-50), a po przezbrojeniu w Autoryzowanym Serwisie na propan G31. Dostępne kotły kondensacyjne dwufunkcyjne różnią się mocą grzewczą, co bezpośrednio wpływa na ich wydajność przy podgrzewaniu wody.

Każdy gazowy kocioł dwufunkcyjny jest szczegółowo opisany na podstronie produktowej. Podajemy takie dane jak zużycie wody, wymiary urządzenia, moc, temperaturę pracy czy maksymalne ciśnienie.

Dostępne kotły gazowe dwufunkcyjne odznaczają się wyjątkowo niskim zużyciem gazu, łatwo je zamontować, a ich kompaktowe rozmiary są zaletą wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest niewielka. Korzystanie z kotłów kondensacyjnych dwufunkcyjnych jest niezwykle intuicyjne - płynna regulacja pracy umożliwia skonfigurowanie urządzenia do własnych potrzeb.

Wszystkie kotły obejmujemy pełną gwarancją. Dołączamy również świadectwo energetyczne oraz deklarację CE.

Uniwersalne kotły dwufunkcyjne do domów

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne Thermagen zaprojektowane są w taki sposób, aby posiadały jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Emisja szkodliwych substancji do atmosfery jest minimalna.

Jedną z największych zalet kotłów dwufunkcyjnych jest możliwość podłączenia regulatorów bez potrzeby korzystania z kabli. Komunikują się one z urządzeniem bezprzewodowo. Dzięki temu użytkownik zyskuje pełen komfort, sterując systemem poprzez zainstalowaną na telefonie aplikację.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w gazowych kotłach dwufunkcyjnych Thermagen Duo pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności w ciągu roku. Urządzenia mogą osiągnąć wydajność na poziomie 107%. Wszystkie spaliny odprowadzane są specjalnymi przewodami na zewnątrz budynku. Kotły gazowe dwufunkcyjne posiadają estetyczne obudowy, dzięki czemu będą prezentowały się dobrze w każdej aranżacji.

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne z możliwością rozbudowy

Asortyment uzupełniamy szerokim wyborem akcesoriów dodatkowych, systemów regulacji, wymienników c.w.u. oraz systemów powietrzno-spalinowych. Podłączenie do gazowego kotła dwufunkcyjnego regulatora sprawi, że urządzenie samo wykryje utratę ciepła i włączy system grzewczy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Gazowy kocioł dwufunkcyjny do ogrzewania domu

Użyte w produkcji materiały sprawiają, że kotły dwufunkcyjne mogą działać niezawodnie przez wiele lat. Koszt eksploatacji jest niewielki, a poniesione wydatki powinny się zwrócić w ciągu kilku lat. Gazowy kocioł dwufunkcyjny bez problemu będzie współpracował z różnymi systemami ogrzewania budynku, podłogowymi bądź ściennymi.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z zaprezentowaną ofertą kotłów gazowych dwufunkcyjnych, ich funkcjonalnością czy terminem realizacji prosimy o skontaktowanie się z działem obsługi klienta. Nasi doradcy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą w wyborze kotłów dwufunkcyjnych dostosowanych do Państwa oczekiwań i warunków, w których będą działać.

Zachęcamy do skorzystania z porównywarki, która umożliwia szybkie zestawienie ze sobą parametrów kotłów kondensacyjnych dwufunkcyjnych. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy również kalkulator szacowanych oszczędności możliwych do uzyskania w ciągu roku dzięki kotłom Thermagen Duo.

Przewaga dwufunkcyjnych kotłów kondensacyjnych nad piecami

Tradycyjne sposoby ogrzewania budynków, czyli przede wszystkim piece, mają kilka dużych wad. Największą z nich jest brak możliwości odbierania ciepła ze spalin. Ciepło nieodwracalnie ucieka przez komin, przez co wzrastają koszty eksploatacyjne. Ogrzewanie zwykłymi piecami jest po prostu mniej efektywne oraz znacznie droższe, a przy tym nieekologiczne.

Nowoczesny kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny wykorzystuje ciepło ze spalin do podnoszenia temperatury w domu. Żaden piec nie ma takiej możliwości, chociaż wytwarzane spaliny przekraczają nierzadko 100?C. Z kolei w kotle dwufunkcyjnym temperatura gazów spalinowych nie osiąga więcej niż 60?C. Naddatek, czyli około 40?C, przeznaczany jest do ogrzania pomieszczeń. Jest to czysty zysk ? dosłownie i w przenośni.

Warto również zwrócić uwagę na to, że tradycyjny piec nie jest zbyt trwałym urządzeniem w porównaniu do kotła. Nasze dwufunkcyjne kotły gazowe mają znacznie przedłużoną żywotność i są zdecydowanie sprawniejsze. Efektywne wykorzystywanie paliwa dobrze wpływa na długoletnią eksploatację.

Wymiana pieców na kotły kondensacyjne

Inwestycja w dwufunkcyjny kocioł jest ? wbrew pozorom ? rozwiązaniem ekonomicznym. Koszt zakupu urządzenia bardzo szybko się zwraca z uwagi na obniżone wydatki na ogrzewanie. Na dodatek osoby, które chcą wymienić swój stary, tradycyjny piec na nowy kocioł kondensacyjny, mogą liczyć na dofinansowanie. Więcej informacji o wysokości wsparcia i jego formie można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.