Dofinansowanie do ogrzewania gazowego – czyste powietrze – wymiana kotła dofinansowanie na kocioł kondensacyjny

 

Poprawa jakości powietrza w Polsce jest jednym z priorytetów każdego rządu w ostatnim czasie. W związku z tym powstaje wiele inicjatyw (takich jak dofinansowanie kotłów kondensacyjnych) i rozwiązań prawnych, mających na celu pozbycie się problemu smogu. Szacuje się, że w niemal 3 milionach polskich domów wciąż używa się niskiej jakości paliw stałych oraz śmieci, a to właśnie one odpowiadają w znacznym stopniu za zanieczyszczenie powietrza.

Dofinansowanie do ogrzewania gazowego ? gdzie składać wnioski?

Od 2 maja 2018 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzi program antysmogowy. Wiąże się on z udzieleniem dofinansowania to wymiany kotła. Z jego pomocą można istotnie zmniejszyć koszta zakupu oraz instalacji nowoczesnego systemu ogrzewania. Docelowo ma on objąć 11 tys. gospodarstw domowych. Jeśli zamierzają Państwo skorzystać z ich dotacji na kocioł kondensacyjny dofinansowanie udzielane jest po osobistym złożeniu wniosku w każdym Biurze Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny.

Istnieją także programy organizowane przez lokalne samorządy. W tym przypadku komplet dokumentów należy zanieść do Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy. Zazwyczaj miejskie dofinansowanie do ogrzewania gazowego odbywa się już po wykonanym montażu, dlatego niezbędny jest certyfikat urządzenia ekologicznego oraz protokół jego odbioru wraz z fakturą VAT.

Wymiana kotła dofinansowanie ? kto może skorzystać?

Czyste powietrze z dofinansowanego kotła jest możliwe dla tysięcy domów w Polsce. Tego typu programy mają jednak określone ramy. Tylko osoby spełniające odpowiednie warunki mogą skorzystać ze wsparcia.

Jeśli chodzi o kotły kondensacyjne dofinansowanie z PGNiG nie jest przeznaczone dla firm lub innych podmiotów prawnych, takich jak wspólnoty mieszkaniowe. Skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające obiekt mieszkalny. Dodatkowym warunkiem jest całkowite zastąpienie używanych ?kopciuchów? nowoczesną instalacją i podpisanie z przedsiębiorstwem umowy na 3 lata na dostarczanie gazu.

Jeśli interesuje Państwa tania wymiana kotła dofinansowanie udzielane przez samorządy jest objęte podobnymi obostrzeniami. Wyjątkiem jest możliwość dotacji osób prawnych niedziałających w celu osiągnięcia zysku oraz całych wspólnot mieszkaniowych.

Czyste powietrze Dofinansowanie na kocioł ? ile można zyskać?

W przypadku konkretnych gmin i urzędów miejskich dofinansowanie kotła kondensacyjnego może się znacznie różnić. Najczęściej nie przekracza ono 50% kosztów poniesionych na modernizację.

Z kolei dofinansowanie ogrzewania na gaz w PGNiG to maksymalnie 1000 zł. Posiadanie Karty Dużej Rodziny upoważnia do większego wsparcia, sięgającego nawet 3000 zł. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, dlatego wysokość dotacji może okazać się mniejsza.

W kwestii takiej, jak czyste powietrze dofinansowanie na kocioł jest dobrym rozwiązaniem, które zachęci wiele gospodarstw domowych do szybszej wymiany starej instalacji. Eksperci Thermagen z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące wsparcia finansowego ? wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

dofinansowanie do ogrzewania gazowego

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.